Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2021 CAD CAM system för intraoral scanning
Referensnummer: 21/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33111500 Tandröntgen
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser varukontrakt på system för dental intraoral scanning och design av protetiska konstruktioner inom främst Folktandvården för leverans till Region Norrbotten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33111000 Röntgenapparatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen