418170-2016 - ResultatSverige-Lidköping: Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Skrivare och kopiatorer 2016.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
En kombination av ovanstående
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lidköping.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Göliska IT upphandlar tillsammans med ett antal kommuner och dess bolag separata nätverksskrivare samt kopiatorer. Administrerande myndighet är Lidköpings kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.