Officiellt namn: Region Skåne, Regionservice Nationellt registreringsnummer: 232100-0255 Postadress: Regionservice Ort: Lund Postnummer: SE-221 85 Land: Sverige Att: Dennis Rosenqvist E-post:dennis.rosenqvist@skane.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal Skyltar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Skåne län.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser både inomhus och utomhus skyltar för Region Skånes olika verksamheter samt montering.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))