418187-2016 - ResultatSverige-Uppsala: Trycksaker och tillhörande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profil- och presentartiklar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Uppsala; Uppsala universitet med tillhörande campusområde, campus Gotland.
Nuts-kod SE121 Uppsala län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Denna upphandling avser profil- och presentartiklar för Uppsala universitet. Sortimenturval och avrop av artiklar från leverantören sker av butiksfunktionen vid Uppsala universitets museum.
Produkterna ska i samtliga fall förses med universitetets logotyp och/eller andra grafiska kännetecken i enlighet med Uppsala universitets grafiska profil. Artiklar som inom ramen av profilprodukter kommer att avropas i detta ramavtal är traditionella profilprodukter samt till viss del enklare presentartiklar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.