See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utredningsorganisation för lokaliseringsutredning
Beskrivning: Uppdraget avser att tillhandahålla konsulttjänster och utgöra utredningsorganisation för genomförande av en lokaliseringsutredning avsende en ny järnvägsförbindelse Örebro-Kristinehamn (Nobelbanan).
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99301:Lot:1