418254-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Säckar och påsar – Påsar och Säckar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Påsar och Säckar
Beskrivning: Inköp och leverans av papperspåsar, plast- och papperssäckar, påshållare för kommunalt avfall från hushåll och verksamheter såsom storkök m.m. för ca 345 000 personer inkl. transport.
Intern identifierare: 2024/359-VMKF
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18930000 Säckar och påsar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Allmän del
Beskrivning: Inköp av matavfallspåsar och säckar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 9 L Matavfallspåsar samt påshållare
Beskrivning: Inköp av 9-liters påsar
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Matavfallspåsar SOS -påsar
Beskrivning: Inköp av matavfallspåsar
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Matavfallspåse 19-22 L med handtag
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Matavfallspåsar 19-22 Liters utan handtag
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Påshållare 19-22 Liters utan handtag
Beskrivning: Inköp av påshållare till matavfallspåsar
Huvudklassificering (cpv): 33141600 Uppsamlingsbehållare och -påsar, dränageset och dylikt
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Matavfallssäck 45 L förstärkt
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Papperssäck 160 L
Beskrivning: Inköp av Papperssäckar
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Papperssäck 350 L
Beskrivning: Inköp av papperssäckar
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Papperssäck 700 L
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Knytsäck 240 L (ej perforerad)
Beskrivning: Inköp av säckar