Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Relocationtjänster
Referensnummer: 2022-O001987
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79613000 Omflyttning av personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Relocationtjänster. Upphandlingens övergripande syfte är att tillgodose Region Skånes behov av externt stöd för att ansökan om arbetstillstånd genomförs med professionell hantering samt möjlighet för kringliggande relocationtjänster för kandidat och eventuella medföljande.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 98341000 Bostadsförmedlingstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen