41832-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Enköping: Skötsel av trädgårdar och parker
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling gräsklippning och slaghack.
Referensnummer: TF2016/914
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar gräsklippning och/eller slaghack med därtill kommande arbeten inom Enköpings kommun enligt omfattning och villkor som framgår av förfrågningsunderlaget. Avtalet omfattar 2 år, med möjlighet till 1 + 1 års förlängning.
Upphandlingen är uppdelad i 3 entreprenadområden:
Entreprenadområde 1: Gräsklippning Enköpings tätort,
Entreprenadområde 2: Gräsklippning Enköpings kransorter,
Entreprenadområde 3: Slaghack Enköpings tätort och kransorter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77312000 Ogräsröjning, 77313000 Parkskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Entreprenadområde 1: Gräsklippning l Enköpings tätort,
Del nr: 2
Del nr: 3