418329-2017 - ÄndringSverige-Linköping: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Blodgassprutor.
Referensnummer: UC-2016-296
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Östergötland avser upphandla blodgassprutor med och utan kanyl.
Helt eller delat anbud:
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Samtliga anbudspositioner inom varje anbudsområde ska offereras. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande anbudsområden: Anbudsområde 1: Blodgassprutor med kanyl, Anbudsområde 2: Blodgassprutor utan kanyl, Anbudsområde 3: Blodgassprutor med blandningskula.