418334-2020 - KonkurrensutsättningSverige-LILLA EDET: Försäkringar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AB EdetHus - upphandling av försäkringar
Referensnummer: 20/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbud lämnas på samtliga försäkringar eller per enskild försäkring i sin helhet enligt nedan. Anbud kommer att utvärderas separat per del.
1) Egendom/ansvarsförsäkring exkl. skogsförsäkring.
2) Skogsförsäkring, kan också offereras under Egendom/Ansvarsförsäkring.
3) Saneringsavtal, kan även offereras i Egendom/Ansvarsförsäkring.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen