2. Förfarande
Förfarande
Titel: FS F01 Ubby Reinvestering
Beskrivning: Ny 22/11 kV station med två 20 MVA transformatorer utanför tätbebyggt område ca 25 km norr om Stockholm. Planerad sista dag för inlämning av anbud: 2023-12-12 Planerad tid för tilldelning: 2024-01-19 Projektering klar början av 2025 Entreprenadstart våren 2025 Drifttagning sommaren 2026
Föregående meddelande: 996-2023
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 65000000 El-, vatten- och energiverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:84283:Lot:1