41836-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Ingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tekniska konsulter - Programmering av processystem
Referensnummer: 17-0076
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Programmering av processystem i industriella produktions- och distributionsanläggningar för fjärrvärme, fjärrkyla och gas.
Orientering om upphandlingen
Beställaren avser att handla upp konsulttjänster avseende programmering av styrsystem för processer i industriella processanläggningar såsom
Pumpstationer i fjärrvärmenät, fjärrkylanät
Produktionsanläggningar för fjärrvärme/kyla, biogas och el
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72243000 Programmeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Programmering av processystem i industriella produktions- och distributionsanläggningar för fjärrvärne, fjärrkyla och gas.
Beställaren avser att handla upp konsulttjänster avseende programmering av styrsystem för processer i industriella processanläggningar