41841-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tekniska konsulter - Utredningar och projektering av kyla/fjärrkyla i industriella anläggningar
Referensnummer: 17-0082
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandling avseende konsulttjänster för utredningsuppdrag samt projektering av industriella anläggningar rörande kyla/fjärrkyla.
Orientering om upphandlingen
Orientering om uppdragen
Upphandlingen omfattar uppdrag i befintliga samt nya industriella produktions -och distributionsanläggningar för kyla. Det kan vara fjärrkyla samt lokala kylanläggningar (ej uppkopplade mot fjärrkylanätet).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen