Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Affärsstrateg inom kommunikation
Referensnummer: 2023/1835
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
MDU avser att upphandla en konsult som ska leda och samordna nod i Göteborg för industriell utveckling och automation inom Automation Region med fokus på kommunikation och spridning av resultat. Uppdraget innnebär bland annat att utveckla utveckla strategier och nätverk inom automationsområdet inom följande områden:
1. Omvärldsspaning
2. Nätverk inom tripple helix
3. Digital plattform
4. Kommunikation genom goda exempel
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 79311300 Undersökningsanalys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen