418449-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tandläkarvård och tillhörande tjänster – System för Tandställningsskenor 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: System för Tandställningsskenor 2024
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för Tandställningsskenor, ett så kallat System för Tandställningsskenor, i enlighet med Upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: FTV 2407-0299
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85130000 Tandläkarvård och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter, 33135000 Utrustning för tandreglering, 33138000 Produkter för tandproteser och tandreglering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000