2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbets-, skydds- och varselkläder, skor och personligt skydd
Beskrivning: Löpande köp och utprovning av profilerade arbetskläder till våra verksamheter. Även skor och personligt skydd. Avtalet avser inte arbetskläder inom omsorgen eller köken då dessa upphandlas i separata avtal.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132514:Lot:1