418459-2019 - ÄndringSverige-Falkenberg: Fakturering
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fakturadistribution
Referensnummer: SVN2019-36
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79999200 Fakturering
II.1.4.
Kort beskrivning
Falkenbergs kommun med deltagande upphandlande myndigheter inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende Fakturadistribution.
Denna upphandling ska leda till avtal som tecknas med en leverantör. Anbudsgivning sker enligt villkor i upphandlingsdokumenten.
Upphandlingen omfattar:
— Operatörstjänst för inkommande leverantörsfaktor och utgående e-handels meddelanden exklusive Edifact,
— Operatörstjänst för utgående kundfaktor för utskrift, Internetbank och Svefaktura (alla fakturaformat enligt SFTI exkl. Fulltextfaktura)