418471-2020 - ResultatSverige-HELSINGBORG: Uthyrning av industriella fordon med förare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenadmaskintjänster med personal
Referensnummer: 20/0009
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
NSR inbjuder anbudsgivare att lämna anbud på inhyrning av entreprenadmaskiner med tillhörande personal för utförande av tjänster inom Filborna Avfallsanläggning i Helsingborg samt på återvinningscentralerna i Bjuv, Höganäs, Åstorp och Ängelholm.
För närvarande finns ingen återvinningscentral i Båstad men det kan eventuellt byggas en under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144710 Hjullastare, 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 43261100 Lastmaskiner, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare, 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen