418491-2016 - ResultatSverige-Västerås: Programvara för upphandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
E-upphandlingssystem.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 7: Databehandlingstjänster och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västerås.
Nuts-kod SE125 Västmanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av E-upphandlingssystem till Västerås stad som tjänst.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
48490000 Programvara för upphandling, 72212490 Programvaruutvecklingstjänster för upphandling
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 794 500 SEK
exkl. moms