418494-2016 - ResultatSverige-Kista: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Ventilationsarbeten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Ramavtal för ventilationsarbeten i samband med underhållsarbeten och mindre ombyggnader. OVK åtgärder ingår.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.