Officiellt namn: Vara kommun Postadress: Norra Skeppsbron 5 B Ort: Gävle Postnummer: SE-803 10 Land: Sverige Kontaktperson: c/o Försäkringsmäklarna Skeppsbron E-post:dieter.wesslen@skeppsbron.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Försäkringsupphandling.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 6: Finansiella tjänster a) Försäkringstjänster b) Bank- och investeringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Vara.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Kommunförsäkring, Fordonsförsäkring (koncern), Kommunolycksfallsförsäkring.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
66515200 Sakförsäkringar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.