Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftsupphandling Vipan - boende (SoL 5 kap 7 §) för personer med psykisk funktionsnedsättning
Referensnummer: SK2019-0108
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sollentuna kommun upphandlar driften av Vipan, ett nybyggt boende (SoL 5 kap 7 §) för personer med psykisk funktionsnedsättning, vilket består av 10 lägenheter samt gemensamma utrymmer för social samvaro. Upphandlingen omfattar även en option på avrop av boendestöd till fyra stycken satellit- /träningslägenheter i Sollentuna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311200 Social omsorg för handikappade
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen