418521-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Mötes- och konferenstjänster på hotell
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Konferensförmedlingstjänster, SLL1523
Referensnummer: SLL1523
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser konferensförmedlingstjänster.
Anbudsområde 1 avser bokning av konferenser upp till 99 personer.
Anbudsområde 2 avser bokning av konferenser från 100 personer och uppåt.
Region Stockholm med dess förvaltningar, nämnder, bolag och stiftelser är avropsberättigade.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen