418522-2020 - ResultatSverige-Malmö: Webbsideutformningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategisk webbpartner
Referensnummer: 2020MKB-1388
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72413000 Webbsideutformningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar förvaltning, support och vidareutveckling av MKB Fastighets AB (nedan kallad MKB)
Webbplats (https://mkbfastighet.se/) och intranät i Episerver.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72415000 Webbvärdtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling syftar till att tillgodose MKBs behov av förvaltning, support och vidareutveckling av
Under det senaste året har MKB köpt liknande tjänster för cirka 3 500 000 kronor inklusive
Mervärdesskatt. Avtalsvärdet, och takvolymen, uppskattas till 14 000 000 kronor inklusive
Mervärdesskatt för maximal avtalsperiod.
MKB kommer att teckna avtal med en (1) leverantör.