2. Förfarande
Förfarande
Titel: Screening av diabetesretinopati genom ögonbottenfotografering
Beskrivning: Uppdraget avser ögonbottenfotografering för diabetesscreening av patienter 16 år och äldre undantaget gravida.
Intern identifierare: OSN 2025
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: upphandling enligt lag (2016:1145) om offentlig upphandling 19 kap LOU. Villkor för genomförandet beskrivs i upphandlingsunderlaget. .Anbud kan komma att antas utan föregående förhandling.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000