See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Om- och tillbyggnad av Jonsboskolan
Beskrivning: Upphandlingen avser om- och tillbyggnad av Jonsboskolan i Långshyttan, Hedemora kommun. Skolan skall byggas om och byggas till samt befintlig förskola och matsal ska rivas.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108828:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang, 45000000 Anläggningsarbete, 45110000 Rivning av byggnader och schaktning