Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategisk partner till flyttprojektet Framtidskontoret
Referensnummer: 21-32687
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en strategisk partner som stöd i genomförandefasen inför FI:s planerade flytt till nya arbetslokaler.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen