See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digitala lås
Beskrivning: Uppsalahem har en ambition att uppgradera sina fastigheter med en komplett digital låslösning. Alla dörrmiljöer som är utrustade med någon form av lås ska efter genomförd leverans vara möjlig att behörighetsstyra på dörrnivå. Teknikutvecklingen inom digitala lås utvecklas snabbt och en genomgående princip är att val av hård- och mjukvara ska vara leverantörsoberoende. Det innebär att Uppsalahem vid varje given tidpunkt ska ha tillgång till sin egen data*.
Intern identifierare: UH 2025-000029
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 51000000 Installation (utom programvara)
Ytterligare klassificering (cpv): 35123100 Magnetiskt kortsystem, 35123400 Passerkort, 44521100 Lås, 44521110 Dörrlås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 44522200 Nycklar, 44522400 Låsdelar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000