Leverantörens HR-system (tjänst)- ska levereras som en SaaS-tjänst och ska innehålla verktyg och funktioner för minst följande tjänsteområden:
· Personaladministration
· Lönehantering
· Tidregistrering
· Schemaläggning
· Rehab
· LAS
· Löneöversyn
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79211000 Redovisning, 79211100 Bokföring, 79211110 Lönehantering, 79600000 Rekryteringstjänster, 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning, 79631000 Personaltjänster och lönehantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingens omfattning
SaaS tjänst med följande funktioner
· Integrationer mot ekonomisystem och övriga processer som exempelvis schema- och bemanningssystem samt övriga system som har behov av korrekt HR- och medarbetardata.
Systemmiljö
Leverantören ska tillhandahålla följande systemmiljöer av offererat system:
· Produktionsmiljö
· Utbildningsmiljö
· Testmiljö
Tjänster/funktioner
· Utveckling av tjänst
· Drift
· Dokumentation
· Utbildning
· Konfiguration
· Support