2. Förfarande
Förfarande
Titel: Norra ringen etapp Gamlestadsvägen V1000
Beskrivning: Kretslopp och vatten planerar för en ny 1000 mm huvudledning i stål för dricksvatten. Ledningen ska komplettera äldre ledningar och är en deletapp på ca 2 km inom ett större projekt för att tillgodose Göteborgs framtida dricksvattenförsörjning. Denna sträcka gäller från industriområdet Alelyckan till strax norr om bebyggelsen för stadsdelen Gamlestan.
Intern identifierare: 25/11
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000