Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upplands Väsby kommun söker byggherresamordnare för infrastruktur projekt inom VA- och gatuarbeten.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Upplands Väsby kommun söker en byggherresamordnare med flera års erfarenhet från infrastrukturprojekt inom VA- och gatuarbeten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen