Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttjänster omgång 2
Referensnummer: UC-2020-102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser flyttuppdrag inom och mellan Region Östergötlands fastigheter.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att köparen vill ha en avtalspart för att uppnå ett effektivare samarbete.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 63710000 Kringtjänster för landtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen