Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Beroendeutredning och beroendebehandling
Referensnummer: 20/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI - Beroendeutredning och beroendebehandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85312000 Socialvård utan inkvartering, 85312500 Rehabiliteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI gällande beroendeutredning och beroendebehandling. Sjöfartsverket har behov av utredning och eventuell behandling för risk/skadligt bruk och/eller beroende av alkohol, illegala droger, narkotikaklassade läkemedel och spel och undersöker härmed marknaden.