418826-2021 - ResultatSverige-Växjö: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Utbildningsförvaltningen 2021
Referensnummer: UN-19-09
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser lokalvård på ett antal skolor och förskolor på en total städyta på cirka 19 000 kvm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911200 Städning av byggnader, 90919300 Städning av skolor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen