418828-2021 - ResultatSverige-Ängelholm: Byggteknisk ledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggadministration & Byggledning - Anläggning 2021
Referensnummer: KS 2021/92
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Ängelholms kommuns behov av konsulttjänster för byggadministration och byggledning fem delområden:
Delområde 1. Projektledare, anläggning
Delområde 2. Byggledare, anläggning
Delområde 3. Besiktningsman, anläggning
Delområde 4. Besiktningsman, utemiljö
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71315400 Byggnadsinspektion, 71541000 Byggteknisk projektledning, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen