418894-2020 - ÄndringSverige-Hyltebruk: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem för vård och omsorg samt IFO
Referensnummer: 2019 KS0473
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser grundsystem för handläggning och dokumentation samt debitering för
Socialtjänsten och den kommunala hälso- och sjukvården beträffande såväl myndighetsutövning som
Utförande.