418952-2021 - ÄndringSverige-Malmö: Finansiell leasing
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av förmånscyklar
Referensnummer: STK-2021-723
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66114000 Finansiell leasing
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren vill erbjuda anställda (Förmånstagare) möjlighet att teckna hyresavtal om personalförmån av nya eller begagnade cyklar. Tjänsten omfattar nyttjanderätt genom hyresavtal och ska inkludera bland annat klassiska cyklar, MTB, landsvägscyklar och el-cyklar mm.