2. Förfarande
Förfarande
Titel: Varningsutrustning till eftersöksjägare
Beskrivning: Polismyndigheten avser att upphandla varningstält samt annan utrustning till eftersöksjägare. Upphandlingen avser ett kontrakt för att uppfylla det nuvarande behovet Polismyndigheten har av utrustningen.
Intern identifierare: A404.773/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Motivering för det påskyndade förfarandet: Enligt upphandlingsdokument.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31521310 Varningsljus
Ytterligare klassificering (cpv): 34928420 Varningslampor för trafikfara, 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning, 39522530 Tält
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Varningsutrustning till eftersöksjägare