418991-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsanläggning – Upphandling av entreprenad Ådalens parkleksbyggnad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av entreprenad Ådalens parkleksbyggnad
BeskrivningFörfrågan avser en totalentreprenad för rivning av befintlig byggnad samt uppförande av nybyggnad på ca 164 kvm i Parkleken Ådalen i Vällingby.
Intern identifierareFSK 2026/166
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av entreprenad Ådalens parkleksbyggnad