See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Produktionsledare/Beställarstöd
Beskrivning: Byggnad 40 på sjukhusområdet i Lund är en robust byggnad som innehåller avancerad vårdverksamhet. Byggnaden uppfördes under sent 60-tal och har genom åren genomgått otaliga ombyggnader. Många av försörjningssystemen behöver ses över och bytas ut. Samtliga discipliner kommer ses över och i viss omfattning bytas ut eller kompletteras. Åtgärder för Bygg, VVS, El, och Styr & Regler ska tas fram och genomföras med hjälp av upphandlade entreprenörer.
Intern identifierare: 81014000–409214-44803
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000