See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grävtjänster 2025
Beskrivning: Välkommen att lämna anbud i upphandlingen av grävtjänster som avser ramavtal för hyra av entreprenadmaskiner med förare till daglig drift, underhåll och mindre projekt inom Hedemora och Säters kommuner.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111048:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare, 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare, 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare, 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Avtalsförlängningar