419230-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsinstallationsarbeten – Nybyggnation av sporthall Västra Lundshallen - VS-entreprenad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNybyggnation av sporthall Västra Lundshallen - VS-entreprenad
BeskrivningNybyggnation av sporthall Västra Lundshallen, Norrköpings kommun Upphandlingsform = Delad entreprenad. Entreprenadform = Utförandeentreprenad enligt AB 04. Denna upphandling avser VS-entreprenaden
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115245:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet, 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar