419271-2025 - Resultat
Sverige – Rekryteringstjänster – Rekryteringstjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rekryteringstjänster
Beskrivning: Folke Bernadotteakademin (FBA) upphandlar konsulttjänster för stöd i hela eller delar av rekryteringsprocesser. Det rör dels tjänster stationerade i Sverige, dels utlands-stationeringar där FBA nominerar kandidater till utlandsuppdrag. Upphandlingen är delad i två anbudsområden: - Rekryteringstjänster - Bakgrundskontroller Anbudsgivarna har möjlighet att lämna i ett eller båda områden. För mera information, se bilaga "Kravspecifikation" och övriga delar av upphandlingsdokumentet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: REKRYTERINGSTJÄNSTER
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109748:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: BAKGRUNDSKONTROLLER
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109748:Lot:2