See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färdtjänst Höganäs kommun
Beskrivning: Höganäs kommun, socialförvaltningen, bjuder härmed intresserade anbudsgivare att lämna anbud avseende färdtjänst, riksfärdtjänst inklusive beställningscentral för Höganäs kommun.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109152:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34120000 Motorfordon för transport av tio personer eller fler