2. Förfarande
Förfarande
Titel: Läkemedelskylskåp
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för läkemedelskylskåp till Region Dalarna enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten. Upphandlingen är indelad i följande delområden: Delområde A - Läkemedelskylskåp 130 L +/- 30 L Delområde B - Läkemedelskylskåp 350 L +/- 50 L Upphandlingen omfattar: Leverans av aktuell utrustning • Användardokumentation och teknisk dokumentation • Klinisk och teknisk utbildning • Hjälpmedel för teknisk service • Övriga tillbehör och kringutrustningar till aktuell utrustning • Leverans av reservdelar • Specialverktyg Option Ingen garanti lämnas om avrop av viss volym eller till vissa värden. Leverantören kan välja att besvara ett delområde eller båda delområdena.
Intern identifierare: HSN2025/914
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 42513000 Kyl- och frysutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för läkemedelskylskåp till Region Dalarna enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten. Upphandlingen är indelad i följande delområden: Delområde A - Läkemedelskylskåp 130 L +/- 30 L Delområde B - Läkemedelskylskåp 350 L +/- 50 L
Intern identifierare: 1682148
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde A - Läkemedelskylskåp 130 L +/- 30 L
Beskrivning: Delområde A - Läkemedelskylskåp 130 L +/- 30 L
Intern identifierare: 1683798
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde B - Läkemedelskylskåp 350 L +/- 50 L
Beskrivning: Delområde B - Läkemedelskylskåp 350 L +/- 50 L
Intern identifierare: 1683854
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 42513000 Kyl- och frysutrustning