419375-2019 - ResultatSverige-Kalmar: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anestesi- och intensivvårdsprodukter
Referensnummer: 2018-036
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling syftar till att tillgodose behovet av anestesi- och intensivvårdsprodukter till de verksamheter som omfattas inom Landstinget i Kalmar län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33172100 Anestesiutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen