Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Målarfärg och tapeter med tillbehör, Köping II
Referensnummer: VMKF-U 2019.77
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar leverans av färg, spackel, tapeter mm enligt specifikation. Leverans sker antingen genom avhämtning av beställaren hos leverantören eller i konsignationslager
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39190000 Tapeter och övrig beklädnad, 39191100 Tapeter, 44810000 Färger, 44812400 Material för målning och tapetsering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen