2. Förfarande
Förfarande
Titel: Parkskötsel och renhållning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar en entreprenad för tillsyn, skötsel, renhållning, planerat och visst avhjälpande underhåll och vissa administrativa arbetsuppgifter omfattande objekt i och ytor i Beställarens allmänna platsmark. Upphandlingen är uppdelad i delområden enligt nedan: Delområde 1 - Solna Nord Delområde 2 - Solna Syd
Intern identifierare: TND/2025:848
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77313000 Parkskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Parkskötsel och renhållning
Intern identifierare: 1845288-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1 - Parkskötsel och renhållning Solna Norra
Beskrivning: Upphandlingen omfattar en entreprenad för tillsyn, skötsel, renhållning, planerat och visst avhjälpande underhåll och vissa administrativa arbetsuppgifter omfattande Bs allmänna platsmark. Se karta
Intern identifierare: 1845289-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delomårde 2 - Parkskötsel och renhållning Solna Södra
Beskrivning: Upphandlingen omfattar en entreprenad för tillsyn, skötsel, renhållning, planerat och visst avhjälpande underhåll och vissa administrativa arbetsuppgifter omfattande Bs allmänna platsmark.
Intern identifierare: 1845290-2