419516-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Lycksele: Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel 2018
Referensnummer: UH-2018-25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Ramavtal för successiva avrop av livsmedel till deltagande parter och verksamheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Huvudgrossist (huvudleverantör)
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15200000 Beredd och konserverad fisk, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15400000 Animaliska eller vegetabiliska oljor och fetter, 15500000 Mejeriprodukter, 15600000 Spannmålsprodukter, stärkelse och stärkelseprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15900000 Drycker, tobak o d, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mjölk, fil, yoghurt, grädde, Lycksele kommun
Del nr: 2
Mjölk, fil, yoghurt, grädde, Sorsele kommun
Del nr: 3
Mjölk, fil, yoghurt, grädde, Storumans kommun
Del nr: 4
Mjölk, fil, yoghurt, grädde, Dorotea kommun
Del nr: 5
Mjölk, fil, yoghurt, grädde, Åsele kommun
Del nr: 6
Mjölk, fil, yoghurt, grädde, Vilhelmina kommun
Del nr: 7
Ost Lycksele kommun
Del nr: 8
Ost Sorsele kommun
Del nr: 9
Ost Storuman kommun
Del nr: 10
Ost Dorotea kommun
Del nr: 11
Ost Åsele kommun
Del nr: 12
Ost Vilhelmina kommun
Del nr: 13
Smörbaserade fetter Lycksele kommun
Del nr: 14
Smörbaserade fetter Sorsele kommun
Del nr: 15
Smörbaserade fetter Storuman kommun
Del nr: 16
Smörbaserade fetter Dorotea kommun
Del nr: 17
Smörbaserade fetter Åsele kommun
Del nr: 18
Smörbaserade fetter Vilhelmina kommun
Del nr: 19
Färska bearbetade grönsaker och rotfrukter Lycksele kommun
Del nr: 20
Färska bearbetade grönsaker och rotfrukter Sorsele kommun
Del nr: 21
Färska bearbetade grönsaker och rotfrukter Storuman kommun
Del nr: 22
Färska bearbetade grönsaker och rotfrukter Dorotea kommun
Del nr: 23
Färska bearbetade grönsaker och rotfrukter Åsele kommun
Del nr: 24
Färska bearbetade grönsaker och rotfrukter Vilhelmina kommun
Del nr: 25
Nötfärs Lycksele kommun
Del nr: 26
Nötfärs Sorsele kommun
Del nr: 27
Nötfärs Storuman kommun
Del nr: 28
Nötfärs Dorotea kommun
Del nr: 29
Nötfärs Åsele kommun
Del nr: 30
Nötfärs Nötfärs Vilhelmina kommun
Del nr: 31
Läsk, lättöl, vatten Lycksele kommun
Del nr: 32
Läsk, lättöl, vatten Sorsele kommun
Del nr: 33
Läsk, lättöl, vatten Storuman kommun
Del nr: 34
Läsk, lättöl, vatten Dorotea kommun
Del nr: 35
Läsk, lättöl, vatten Åsele kommun
Del nr: 36
Läsk, lättöl, vatten Vilhelmina kommun
Del nr: 37
Enskild position hela Lycksele kommun
Del nr: 38
Enskild position hela Sorsele kommun
Del nr: 39
Enskild position hela Storuman kommun
Del nr: 40
Enskild position hela Dorotea kommun
Del nr: 41
Enskild position hela Åsele kommun
Del nr: 42
Enskild position hela Vilhelmina kommun
Del nr: 43
Enskild position utvalda enheter Lycksele kommun
Del nr: 44
Enskild position utvalda enheter Sorsele kommun
Del nr: 45
Enskild position utvalda enheter Storuman kommun
Del nr: 46
Enskild position utvalda enheter Dorotea kommun
Del nr: 47
Enskild position utvalda enheter Åsele kommun
Del nr: 48
Enskild position utvalda enheter Vilhelmina kommun
Del nr: 49