419541-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Konsulttjänster för projektledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Instrumentkalibrering och Teletekniska tjänster
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Härmed inbjuds till deltagande i upphandlingen av ramavtal av Instrumentkalibrering och Teletekniska tjänster.I uppdraget ingår tre anbudsområden eftersom anbudet är delat och leverantören kan lägga anbud på ett, två eller treanbudsområden.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 140 000 000,00 SEK
exkl. moms